19 januari 2023 | 1 min. leestijd
Volgens het Parijs-akkoord mag de opwarming maximaal met 1,5°C oplopen, maar zonder het ondernemen van noemenswaardige actie en adequate maatregelen stevent de aarde eerder af op een opwarming van 2,6 à 2,9°C in 2100 met catastrofale gevolgen voor het klimaat en biodiversiteit.. Afgelopen november werd op de mislukte klimaattop in Sharm-el-Sheikh pijnlijk duidelijk dat overheden maar bar weinig toezeggingen willen doen om de grote ambitiekloof tussen ‘Parijs’ en het bestaande beleid succesvol te kunnen dichten. In deze Markt & Trends onderscheiden we voor onze beleggingen drie scenario’s voor de transitie naar ‘net zero’ in 2050.
22 mei 2023 | 1 min. leestijd
Inflatie in de eurozone lijkt over haar hoogtepunt heen te zijn. Met ons ‘inflatiedashboard’ gaan we hier iets dieper op in.
04 mei 2023 | 3 min. leestijd
Gecoördineerd door de Vereniging van Beleggers voor Duurzame Ontwikkeling (VBDO) ondertekent a.s.r. samen met ruim 183 internationale financiële instellingen, beleggers, een collectief statement tegen het gebruik van plastics.
25 april 2023 | 2 min. leestijd
Wij investeren €10 miljoen in het AgriFood Growth Fund, een artikel 9-duurzaamheidsfonds van Convent Capital. Het fonds richt zich op innovatieve en duurzame voedsel- en landbouwbedrijven in heel Europa.